דף הבית מפת האתר עזרה לאתר בערבית English לאתר ברוסית כתוב לנו
  סמל מדינת ישראל
  חיפוש מתקדם
רשות מקרקעי ישראל היא הגוף המנהל על פי חוק, החל מ-1960, את קרקעות המדינה, קק"ל, ורשות הפיתוח. הרשות עוסקת ביצירת עתודות קרקע, בשיווק המקרקעין ובניהולם.
מקרקעין - מידע ושירות הרשות ופעולותיה מדיניות מקרקעין טפסים וחוזים הסברים ונהלים לאן לפנות

www.Land.gov.il          הרשות ופעולתיהחדש ברשות הודעות הדוברת      
 מכרז קרקע מקוון באינטרנט (תאריך פרסום: 1/4/2004) 

 

המינהל יערוך מכרז מקוון ברשת האינטרנט

 

בעוד מספר חודשים יערוך  מינהל מקרקעי ישראל את המכרז הפומבי המקוון הראשון  למקרקעין ברשת האינטרנט.  פרסום זה יערך במתכונת דומה לאתרי המכירות הפומביות באינטרנט כמקובל בעולם. המכרז המקוון יאפשר שקיפות מלאה בכך שכל מתמודד יוכל  לראות את המחיר אותו מציעים המתחרים האחרים טרם מסירת הצעתו.  פרסום מכרזים ברשת האינטרנט  מהווה שלב נוסף בייעול תהליך הקצאת הקרקעות ונועד לשפר את איכות השירות לאזרחים, להגביר את השקיפות של תהליך הקצאת הקרקע ולהשיא את התמורה לקופה הציבורית מהקצאת מקרקעי הציבור.

 

בשלב ראשון יערך פיילוט שבעקבותיו תבוצע הפקת לקחים.

 

פרסום המכרז באינטרנט התאפשר בעקבות חתימתו של שר האוצר  מר ביבי נתניהו  על  החלטת ועדת הפטור של מועצת מקרקעי ישראל  שאישרה הקצאת מקרקעין באמצעות מכרז ו/או מכירה פומבית מקוונים ברשת האינטרנט ולא באמצעות מכרז פומבי, לפי תקנה 28 (3) לתקנות חובת המכרזים תשנ"ג 1993.

 

במסגרת מאמציו לשפר ולייעל את תהליך הקצאת הקרקעות לציבור מפרסם  המינהל  מזה כמה חודשים את מסמכי חוברות המכרז באינטרנט, הכוללים מעבר לפרטי המכרז גם מפות התמצאות, תשריט ותקנון התב"ע,  תצ"א לאיתור המקום ובמקרים מיוחדים בפרוייקטים גדולים במיוחד גם סרטונים (ראה פרוייקט פלח 7 בבאר שבע).  בעתיד יפרסם המינהל סרטוני שיווק  נוספים לקראת שיווק  קרקע בגן יבנה, בנתניה, ובדרום הקריה.

 

המינהל שוקד כיום על הכנת פיילוט למכרז פומבי מקוון שייעשה באון ליין  דרך רשת האינטרנט. לצורך יישום ההחלטה חבר המינהל למנהל הפרוייקטים "מרכבה" ותהיל"ה במשרד האוצר.  הפיילוט הראשון מתוכנן לצאת בחצי שנה הקרובה  ויבוצע כנראה על קרקע  המיועדת  לבנייה רוויה במרכז הארץ.

 דף זה התעדכן בתאריך
כל הזכויות שמורות 2015(c) .
המידע ניתן כשירות לציבור ולא יכול לשמש כעילה לתביעה כלשהי אודות         תנאי שימוש